Depilacja Laserowa Zabrze

Depilacja Laserowa

Depilacja laserowa kosmetyczna i lecznicza

Depilacja laserowa kosmetyczna i lecznicza to nowoczesna metoda usuwania owłosienia, które pojawiło się bądź w przebiegu zaburzeń hormonalnych i dotyczy np. górnej wargi, brody u kobiet, bądź usuwane jest w celach kosmetycznych np. nogi, pachy, bikini. Zabieg depilacji wykonywany jest laserem diodowym Light Sheer™ firmy Lumenis. Jest to najnowocześniejsze urządzenie depilacyjne dostępne na rynku światowym. Jako jedyny posiada Certyfikat Bezpieczeństwa i Jakości wydany przez Amerykański Urząd ds. Żywności i Leków (FDA) respektowany na całym świecie. Jak działa laser? Laser diodowy emituje łagodną wiązkę promieni pochłanianą przez barwnik włosa - melaninę. Prowadzi to do zniszczenia cebulki włosa, a następnie do jego usunięcia, braku regeneracji i odrastania.

Dla kogo jest depilacja?

Dla osób, którym zależy na zadbanym wyglądzie, a jednocześnie na komforcie w postaci starannej i całkowicie bezpiecznej metody depilacji. Dla każdego - dla kobiet i mężczyzn z włosami w miejscach niechcianych, bądź nieoczekiwanych (twarz, uszy, warga górna, broda, szyja, klatka piersiowa, pachy, plecy, bikini, nogi). Jakie są zalety depilacji laserem Light Sheer DESIRE ? Laser ten jest najszybszym i zarazem najmocniejszym systemem z cenionej na całym świecie serii LightSheer®, uchodzącej za najskuteczniejszy laser w fotodepilacji. Jest to laser najnowszej generacji, a dzięki dużym rozmiarom głowicy zabiegowej (z opatentowanym systemem Vacuum) podczas jednego strzału zniszczeniu ulega większa liczba włosów, co zdecydowanie podnosi komfort i skraca czas zabiegu.

Metoda bezbolesna

Laser posiada niepowtarzalny, wbudowany system chłodzenia - końcówkę ChillTip™, która chłodzi i chroni skórę, sprawiając, że zabieg jest bezbolesny.

Metoda trwała

Usuwa włosy na stałe. Oszczędza nieprzyjemnych, czasochłonnych zabiegów takich jak depilacja mechaniczna, depilacja woskiem, golenie i elektroliza, które trzeba powtarzać co kilka dni lub tygodni, i które niosą ryzyko wrastania włosów, powstawania przebarwień czy blizn.

Metoda bezpieczna

Fala emitowana przez laser przenika 2 mm w głąb skóry - działa więc tylko powierzchniowo, nie wpływając na funkcje organizmu.

Metoda bezinwazyjna

Laser nie narusza ciągłości skóry, nie powoduje powstawania blizn. Ewentualne powstałe zaczerwienienie czy przebarwienia ustępują j w krótkim czasie po zabiegu.

Metoda szybka

Zabieg trwa od kilku do kilkudziesięciu minut

Ile zabiegów jest potrzebnych do trwałego pozbycia się włosów?

Nie wszystkie włosy naraz są w fazie wzrostu reagującej na światło lasera. W związku z tym, w trakcie jednego zabiegu usuwanych jest ok. 30 - 40% włosów. Pozostałe odrastające włosy są cieńsze i jaśniejsze. Aby usunąć wszystkie włosy potrzebnych jest 5 zabiegów.

Laseroterapia VariLite

Urządzenielaser VariLite firmy IRIDEX jest unikalnym systemem laserowym do leczenia szerokiej gamy patologicznych zmian skóry. Głównym atutem urządzenia jest laser o podwójnej długości fali. VariLite™ wytwarza zieloną wiązkę lasera o długości fali 532 nm oraz wiązkę podczerwoną 940 nm, co pozwala zoptymalizować parametry zabiegowe w zależności od wskazań klinicznych. Wiązka 532 nm znajduje zastosowanie przy leczeniu zmian naczyniopochodnych, zmian barwnikowych, zmian skórnych i trądziku. Wiązka 940 nm znajduje zastosowanie przy leczeniu głębiej położonych i większych naczyń krwionośnych (0,3-1,5 mm średnicy), w tym zmian naczyniowych kończyn dolnych, oraz przy usuwaniu włosów z małych powierzchni ciała.

Zasada działania lasera

Wiązka lasera wnikając w skórę oddziałuje z hemoglobiną krwi, powodując koagulację i zamknięcie poszczególnych naczyń krwionośnych. Zamknięte w ten sposób naczynia ulegają naturalnemu wchłonięciu przez organizm, co powoduje stopniowe ustąpienie leczonej zmiany skórnej. Urządzenie VariLite™ umożliwia pracę w dwóch długościach fali, z których falę zieloną o długości 532 nm stosuje się do oddziaływań na mniejsze naczynka położone bliżej powierzchni skóry, a falę podczerwoną 940 nm do naczyń, lub zmian skórnych większych lub głębiej położonych.

Wskazania do zabiegu:

Przeciwwskazania do zabiegu: