Osocze bogatopłytkowe Zabrze, Śląsk

Osocze bogatopłytkowe

Biologiczna metoda LECZENIA, REGENERACJI i ODBUDOWY po urazach ortopedycznych

Czym jest osocze bogatopłytkowe?

Osocze bogatopłytkowe (PRP) to specjalistyczny preparat krwiopodobny, który przygotowuje się z pobranej wcześniej krwi obwodowej konkretnego Pacjenta. Osocze to zawiera zwiększoną ilość płytek krwi i pobudzające peptydy, dzięki czemu stymuluje procesy regeneracyjne w organizmie.

Zastosowanie osocza bogatopłytkowego w ortopedii:

Terapię osoczem bogatopłytkowym coraz częściej stosuje się w leczeniu urazów ortopedycznych. Silne działanie osocza przyspiesza gojenie się ran i stymuluje odbudowę tkanki mięśniowej i ścięgien. Terapia stanowi wielki potencjał dla naprawy tkanek w trakcie procesu gojenia, dzięki zawartym w osoczu czynnikom wzrostu, które szczególnie wpływają na odbudowę mięśni i ścięgien.

Osocze bogatopłytkowe bardzo silnie stymuluję naprawę uszkodzonych ścięgien, mięśni, więzadeł, chrząstki, czy kości, dlatego z powodzeniem stosowane jest do terapii regeneracyjnej dostawowej oraz dościęgnowej.

Osocze bogatopłytkowe w ortopedii stosuje się:

Jak wygląda terapia osoczem bogatopłytkowym ?

W zależności od rodzaju schorzenia leczonego dzięki terapii osoczem bogatopłytkowym w niektórych przypadkach zalecane jest podanie preparatu pod kontrolą USG. Szczególnie w sytuacji, gdy miejsce podania osocza jest otoczone obfitą tkanką tłuszczową. Najczęstszym miejscem wstrzyknięcia osocza jest punkt największego bólu.

Na czas trwania terapii kończyna, do której podaje się preparat zostaje całkowicie unieruchomiona. Wizyta kontrolna ma miejsce w okresie 7-10 dni po podaniu osocza. W tym czasie zaleca się stosowanie profilaktyki przeciwzakrzepowej. Przez ten okres często odczuwalne są dodatkowe dolegliwości bólowe. Wówczas stosuje się odpowiednie leczenie przeciwbólowe w zależności do stopnia natężenia (decyduje o tym lekarz). Podczas trwania terapii osoczem bogatopłytkowym Pacjentowi nie wolno prowadzić samochodu.