Kroplówki Witaminowe Zabrze, Śląsk

Kroplówki Witaminowe

Kroplówki witaminowe w ofercie Centrum Medycznego 311 zaistniały z inicjatywy pacjentów, którzy dbają o dobre samopoczucie i cenią sobie rozwiązania dopasowane do indywidualnych potrzeb.

W jakim celu stosuje się terapię za pomocą wlewów dożylnych?

Metoda podania substancji leczniczych drogą wlewu dożylnego inaczej zwana infuzją dożylną lub kroplówką ma za zadanie dostarczanie do organizmu bezpośrednio drogą dożylną składników odżywczych, mikroelementów oraz minerałów. Kroplówki witaminowe mają działanie zarówno lecznicze jak i profilaktyczne. Terapia jest dostosowana indywidualnie do wymagań pacjenta, uwzględniając jego stan zdrowia.

Dla kogo są przeznaczone?

Kroplówki witaminowe są odpowiedzią na wzrost zapotrzebowania na substancje odżywcze dla organizmu, stanowiąc skuteczne i bezpieczne rozwiązanie dla:

Zalety kroplówek witaminowych:

Przyswajalność

Podanie drogą dożylną zapewnia dostarczenie składników bezpośrednio do krwioobiegu, dzięki czemu podane substancje czynne nie podlegają wpływowi enzymów trawiennych, co daje efekt 100- procentowej wchłanialności podanych składników. Ponadto dostępne na rynku farmaceutycznym preparaty witamin i minerałów w formie doustnej, występują głównie jako suplementy diety, co nie daje gwarancji jakości porównywalnych do jakości produktów leczniczych. W skład kroplówek witaminowych wchodzą jedynie produkty lecznicze oraz wyroby medyczne o potwierdzonej jakości.


Bezpieczeństwo

Kroplówki witaminowe są całkowicie bezpieczne. Każda formuła kroplówki witaminowej komponowana jest indywidualnie w zależności od potrzeb i oczekiwań pacjenta, uwzględniając jego stan zdrowia. Dobiera je lekarz na podstawie wywiadu lekarskiego, natomiast gdy sytuacja tego wymaga wywiad rozszerza się o szczegółowe badania biochemiczne. Sam proces podawania kroplówki odbywa się pod nadzorem lekarza i personelu medycznego. W skład każdej kroplówki witaminowej wchodzą wyłącznie produkty lecznicze oraz wyroby medyczne dopuszczone do obrotu na terenie RP i Unii Europejskiej. Iniekcje są podawane przez pielęgniarkę dyplomowaną, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa i higieny obowiązującymi w placówce medycznej.


CO NALEŻY WIEDZIEĆ, NAJCZĘSTSZE PYTANIA:

Czy należy wykonać jakieś badania przed podaniem kroplówki?

Bardzo pomocne mogą okazać się aktualne badania laboratoryjne, karty choroby, które można zabrać ze sobą na wizytę, ułatwią one dobór kroplówki, nie są one jednak konieczne. Kwalifikacja do infuzji dożylnej odbywa się przede wszystkim na podstawie wywiadu lekarskiego. W razie konieczności lekarz zleca wykonanie dodatkowych badań w laboratorium.


Jak długo trwa podanie kroplówki?

Po zakwalifikowaniu do infuzji dożylnej, bezpośrednio przed podaniem, następuje przygotowanie kroplówki. Czas samej infuzji waha się od 40 minut do 1,5 godziny, co jest uzależnione od rodzaju kroplówki.


Czy mogą wystąpić działania niepożądane po podaniu kroplówki?

Podczas podania kroplówki lub zaraz po zakończeniu podania może wystąpić dolegliwości związane ze zwiększeniem objętości płynu krążącego w żyłach oraz nieznacznym wzrostem ciśnienia krwi, takie jak: uczucie lekkich zawrotów głowy, lekki ból głowy lub ucisku w klatce piersiowej. W miejscu wkłucia można zaobserwować niewielki obrzęk lub zaczerwienienie, jednak jest to naturalny objaw przerwania ciągłości skóry oraz ściany naczynia krwionośnego.


Jak często zaleca się korzystanie z terapii?

Częstotliwość poddawania się zabiegowi jest wysoce zależna od stanu pacjenta i dobierana jest indywidualnie. Niektóre formuły są podawane doraźnie. Inne formuły zaleca się przyjmować w seriach 4-6 tygodniowych, jedna infuzja w tygodniu.


Bomba witaminowa

Przywraca energię, siły witalne i zdrowy wygląd. Zalecana w przypadku przeciążenia fizycznego, obniżonej odporności i w okresie rekonwalescencji. W skład kroplówki wchodzi kompleks wszystkich witamin rozpuszczalnych w tłuszczach oraz rozpuszczalnych w wodzie w dawkach terapeutycznych dla organizmu.


C-Power

Działa silnie antyoksydacyjnie, poprawia ogólny stan zdrowia. Zalecana szczególnie w przebiegu infekcji, stanów zapalnych, przy skłonnościach do krwawień, jako antyoksydant, przy wzmożonym wysiłku fizycznym a także w celu wzmocnienia sprawności obronnej i regeneracyjnej organizmu. Wspomaga działanie przeciwwirusowe, przeciwgrzybiczne i przeciwbakteryjne białych krwinek. Dostępna w opcji 3g lub 7,5g.


Bodybuilding

Kroplówka dedykowana przede wszystkim dla osób intensywnie trenujących, którym zależy na wzroście siły, wytrzymałości a także na przyroście masy mięśniowej. Kroplówka zawiera najsilniejsze przeciwutleniacze, które rozkładają tosyny, oczyszczają organizm i neutralizują działanie wolnych rodników. Formuła kroplówki sprzyja utrzymaniu siły mięśniowej, poprawia wydolność i skraca czas regeneracji a także stymuluje prawidłowe działanie układu immunologicznego. Kroplówka uzupełniona jest o aminokwasy egzogenne, które poprawiają ogólna wydolność zapobiegając rozpadowi tkanki mięśniowej w trakcie treningu o dużej intensywności.


Regeneracja

Kroplówka silnie wpływa na wzrost wydolności. Dzięki głównemu składnikowi jakim jest solcoseryl komórki są lepiej ukrwione, dotlenione i odżywione. Usprawniony zostaje proces regeneracji komórek i procesy naprawcze uszkodzonych tkanek. Aktywuje on także transport tlenu i substancji odżywczych oraz poprawia krążenie krwi. Dodatkowo poprawia wydolność umysłową. Działanie kroplówki zostało wzmocnione właściwościami aminokwasów, takimi jak: zapobieganie utraty masy mięśniowej, zwiększenie siły, ograniczenie zakwaszenia mięśni, działanie pobudzające, przeciwdziałanie zmęczeniu.


Antyoksydacja

W skład kroplówki wchodzą antyoksydanty, które stanowią niezbędny element dobrze działającego układu immunologicznego i podobnie jak witamina C, zawarta w kroplówce, oferują wiele korzyści zdrowotnych tj. wspomagają proces leczenia, zapobiegają przedwczesnemu starzeniu się organizmu a także sprzyjają gojeniu się ran i oparzeń. Kroplówka zalecana jest w przypadku zaburzeń pracy wątroby lub trzustki, w przebiegu przewlekłych chorób wirusowych i bakteryjnych, w trakcie stosowania diet redukcyjnych. Ponieważ wpływa korzystanie na metabolizm organizmu, wydolność fizyczną i wspomaga procesy regeneracyjne, dedykowana także osobom aktywnym fizycznie i uprawiającym sport.


Fit&Beauty

Zbilansowany roztwór zawierający wszystkie 9 niezbędnych pierwiastków śladowych, koniecznych do utrzymania równowagi metabolicznej organizmu, m.in. żelazo, jod, miedź, mangan, cynk. Skład preparatu jest oparty na aktualnych międzynarodowych zaleceniach dotyczących zapotrzebowania na pierwiastki śladowe, które są niezbędne dla wielu przemian zachodzących w organizmie w każdej fazie życia. Uważa się je nawet, za ważniejsze od witamin, gdyż nie mogą być syntetyzowane przez żywy organizm. To od nich zależą przemiany energetyczne w procesie spalania pokarmów i budowy tkanek. Składniki kroplówki warunkują prawidłową funkcję serca i mięśni a także dbają o kondycję włosów, skóry i paznokci.


Anty-Kac

Kompleksowy zestaw skierowany do osób w stanach zmęczenia, o obniżonej prawności psychoruchowej w stanach przesilenia organizmu po zatruciu alkoholowym. Formuła kroplówki jest dwuetapowa tak aby w efekcie przyspieszyć wydalanie toksyn, nawodnić organizm i uzupełnić elektrolity makro i mikroelementy.


* Każdą kroplówkę, po konsultacji z lekarzem, można modyfikować i wzbogacać jej formułę o dodatkowe składniki.