Zespół Lekarzy
w Centrum Medycznym 311

LEK. KRZYSZTOF ONACZYSZYN

ORTOPEDIA I TRAUMATOLOGIA NARZĄDU RUCHU

Założyciel i właściciel Centrum Medycznego 311- miejsca, w którym realizuje swoje ambicje zawodowe i może pozostać wierny własnym ideałom. Jak sam mówi: „Aby praca była efektywna, musi dawać zadowolenie, aby dawać zadowolenie musi być pasją” i dodaje: „Dla mnie jest nią niewątpliwie”. Studia medyczne ukończył na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach. Na co dzień pracuje i realizuje się zawodowo jako chirurg w Sport Klinice w Żorach. Należy do lekarzy promujących zdrowy tryb życia i sport. Ściśle współpracuje z I Ligowym Klubem Sportowym TS Podbeskidzie z Bielska-Białej, gdzie jest lekarzem klubowym, a także z Klubem Sportowym Olimp z Zabrza, który zrzesza zawodników sportów siłowych. Sam prywatnie lubi aktywne formy wypoczynku, co pozwala mu również łączyć pasję z pracą zawodową. Kładąc szczególny nacisk na samodoskonalenie, nieustannie poszerza wiedzę i umiejętności uczestnicząc w licznych konferencjach i szkoleniach w kraju i za granicą z zakresu ortopedii i traumatologii narządu ruchu oraz medycyny sportowej. Człowiek i lekarz mający wizję, pasję, lubiący wyzwania i niestrudzenie dążący do celu.

LEKARZ SPECJALIZUJE SIĘ W LECZENIU:

 • Kontuzje sportowe
 • Stany pourazowe
 • Zespoły przeciążeniowe
 • Choroby kręgosłupa
 • Choroby zwyrodnieniowe
 • EntezopatieLEK. WOJCIECH ILKÓW

NEUROCHIRURGIA

Absolwent Wydziału Lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Zabrzu. Staż podyplomowy odbył w latach 2010-2011 w Oddziale Neurochirurgii w Bytomiu. Kształcenie neurochirurgiczne w ramach rezydentury kontynuował w latach 2011-2017 w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu, gdzie rozwinął swoje zainteresowania zawodowe, szczególnie poświęcone małoinwazyjnej chirurgii kręgosłupa.

Specjalizuje się w leczeniu urazów i schorzeń kręgosłupa (dyskopatia, stenoza kanału kręgowego, kręgozmyk) oraz patologii ośrodkowego układu nerwowego (m.in. diagnostyka i leczenie operacyjne wodogłowia normotensyjnego, neuroonkologia). Szczególny zakres działań medycznych to małoinwazyjne zabiegi kręgosłupa, zwłaszcza odcinka szyjnego. Od 2018 roku pracuje w Klinice Nieborowice. Członek Polskiego Towarzystwa Neurochirurgów oraz Polskiego Towarzystwa Chirurgii Kręgosłupa. Uczestnik wielu krajowych i zagranicznych kursów neurochirurgicznych, m.in. w Czechach, Słowacji, Niemczech, Włoszech, Danii, Austrii, Szwajcarii i USA. Autor licznych publikacji naukowych. Obecnie w trakcie realizacji przewodu na stopień doktora nauk medycznych.

LEK. KATARZYNA ADAMCZYK

DERMATOLOGIA

Rezydentka Dermatologii i Wenerologii w Klinicznym Oddziale Dermatologicznym Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Doktorantka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach oraz członek Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego. Swoje kwalifikację stale podnoszę poprzez uczestnictwo w licznych szkoleniach i konferencjach.

LEKARZ SPECJALIZUJE SIĘ W LECZENIU:

 • Atopowe zapalenie skóry
 • Łuszczyca
 • Trądzik
 • Alergie skórne
 • Grzybica
 • Dermatoskopia znamionlek. med. Tomasz Palacz

ORTOPEDIA I TRAUMATOLOGIA NARZĄDU RUCHU

Absolwent wydziału lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu w Katowicach. Lekarz specjalizujący się w dziedzinie ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Na co dzień pracujący w szpitalu Murcki Sp. z o.o. w Katowicach. Specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu chorób stawu kolanowego, stawu ramiennego, biodrowego oraz stopy.

Obszar działań operacyjnych, w tym artroskopowych:

 • Leczenie uszkodzeń łąkotek
 • Rekonstrukcje więzadłowe
 • Rekonstrukcje ubytków chrzestnych
 • Alloplastyki stawu biodrowego oraz kolanowego
 • Zachowawcze i operacyjne leczenie złamań kości
 • Leczenie zabiegowe zespołu cieśni kanału nadgarstka oraz palców zatrzaskujących
 • Leczenie operacyjne paluchów koślawych, płaskostopia poprzecznego oraz metatarsalgii

W leczeniu schorzeń narządu ruchu wykorzystuje najnowsze dostępne metody leczenia chirurgicznego oraz zachowawczego z użyciem m.in. komórek macierzystych, osocza bogatopłytkowego (PRP), komórek macierzystych izolowanych ze szpiku kostnego, oraz kwasu hialuronowego i iniekcji kolagenowych.

LEK. PIOTR PAUL

PATOMORFOLOGIA

Absolwent Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wydziału lekarskiego w Zabrzu. W latach 2010-11 pracownik renomowanego instytutu onkologicznego Dana Farber Cancer Institute w Bostonie będącego akademickim szpitalem Uniwersytetu Harvard'a. Swój staż podyplomowy w latach 2011-12 odbył w Szpitalu Miejskim Nr 4 w Gliwicach by następnie w latach 2013-15 kontynuować naukę na studiach doktoranckich na Uniwersytecie w Melbourne w Australii w oddziale onkologicznym prestiżowego instytutu Sir Peter MacCallum Cancer Centre w Australii. Od 2014r. specjalizuje się w dziedzinie patomorfologii w Zakładzie Patologii Nowotworów w Centrum Onkologii-Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie w Gliwicach. Uczestnik licznych konferencji krajowych i zagranicznych, członek United States and Canadian Academy of Pathology (USCAP) i Polskiego Towarzystwa Patologów (PTP). Jego główne zainteresowania to nowotwory tkanek miękkich, rak piersi oraz rak prostaty.

LEK. AGNIESZKA GAJDA-KARPIK

ENDOKRYNOLOGIA


LEK. URSZULA HORODECKA

NEUROLOGIA


LEK. MARCIN GREGOR

LARYNGOLOGIA

Absolwent Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Po ukończonych studiach na Wydziale Lekarskim, odbył staż podyplomowy w Szpitalu MSWiA w Katowicach. W chwili obecnej jest w trakcie stażu specjalizacyjnego z dziedziny otorynolaryngologii, który odbywa w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Tychach.

Zajmuję się diagnozowaniem, leczeniem farmakologicznym i operacyjnym poniższych schorzeń i objawów:

 • Choroby uszu, nosa i gardła
 • Choroby ucha zewnętrznego, środkowego i wewnętrznego
 • Ostre i przewlekłe zapalenia zatok przynosowych
 • Przewlekłe zapalenie błony śluzowej nosa i gardła
 • Choroby migdałków
 • Ostre i przewlekłe zapalenie krtani i tchawicy
 • Zaburzenia słuchu
 • Zawroty głowy, zaburzenia równowagi
 • Szumy uszne
 • Choroby strun głosowych.

* Brak możliwości wykonania audiometrii tonalnej na miejscu.


LEK. EWA KOCZY-BARON

dermatologia

Specjalista dermatologii i wenerologii a także lekarz medycyny estetycznej. Na codzień pracuje na Oddziale Dermatologii i Wenerologii Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Bytomiu oraz jako konsultant w Szpitalu Wojewódzkim. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego. W roku 2010 na podstawie pracy doktorskiej, która została wyróżniona, uzyskała stopień doktora nauk medycznych. Jest również współautorką licznych publikacji z zakresu dermatologii i wenerologii.

 

W pracy kieruje się przeświadczeniem, że najważniejsza jest pomoc pacjentowi, indywidualne potraktowanie jego problemu oraz wybór najodpowiedniejszej metody leczenia ze szczególnym uwzględnieniem przyczyny choroby. Skóra jest często odzwierciedleniem stanu zdrowia człowieka, dlatego zarówno na etapie diagnostyki jak i leczenia traktuje pacjenta kompleksowo a jego problem jest analizowany holistycznie, z uwzględnieniem wielu dziedzin medycyny. Szerokie spojrzenie na problemy skóry jest istotnym aspektem w postawieniu trafnej diagnozy i kluczem do wyboru skutecznej terapii. 

Wiele czasu poświęca na wyjaśnianie istoty choroby oraz zaleceniach obejmujących odpowiednią dietę, suplementację a także pielęgnację skóry przy użyciu najodpowiedniejszych kosmetyków i zabiegów

Kwalifikuje i przeprowadza zabiegi z zakresu dermatochirurgii a także wymraża zmiany skórne takie jak: brodawki, rogowacenie słoneczne, rogowacenie starcze, naczyniaki jamiste i włośniczkowe, mięczak zakaźny, kłykciny kończyste, bliznowce itp.

MGR KATARZYNA KRAWIEC

Specjalista ds. obsługi pacjenta

Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, specjalistka do spraw zdrowia publicznego. Od początku związana z Centrum Medycznym 311, gdzie pełni funkcję specjalisty ds. obsługi pacjenta. Koordynuje pracę recepcji i otacza pacjentów opieką. Na co dzień towarzyszy jej zawsze optymizm i uśmiech, który sprawia, że czas spędzony w Centrum jest przyjemny a atmosfera przyjazna. Profesjonalizm, rzetelność i empatia to cechy, dzięki którym Pani Kasia cieszy się sympatią i uznaniem wśród pacjentów nas odwiedzających.