Ortopeda Zabrze

Wiskosuplementacja- kwas hialuronowy

Złagodzenie bólu w chorobie zwyrodnieniowej stawów dzięki pojedynczemu zastrzykowi

Kwas hialuronowy coraz częściej i śmielej wykorzystywany jest w ortopedii. Łączy się go z osoczem bogatopłytkowym z wielorakim zastosowaniem, głównie w regeneracji stawów. Tworzy on tzw. „przyjazny szkielet/strukturę” i stanowi dla niego doraźną pomoc w procesach naprawczych uszkodzonych części ciała. Ponadto, zwiększa działanie płytek krwi i uwalnia czynniki wzrostu do chorych tkanek. Kwas cechuje działanie przeciwbólowe, które można porównać do terapii zwalczającej ból, lub do zastrzyków kortykosteroidowych, wydłużając czas działania, przynosząc ulgę i poprawę stanu zdrowia Pacjenta.

Nasza placówka dysponuje nowocześnie zaopatrzoną salą zabiegową, która umożliwia pacjentom leczenie m.in.:

Korzyści i zalety

Każda choroba zwyrodnieniowa stawów, jest bezpośrednią przyczyną zmniejszania się stężenia hialuronianu. Wysoce rozwinięta współczesna medycyna, opracowała sposób na zatrzymanie tego procesu, stosując metodę wiskosuplementacji. Zabieg polega na suplementacji dostawowej kwasu hialuronowego metodą bezbolesnych zastrzyków. Efektem jest wzrost „lepkości” i elastyczności płynu stawowego oraz zwiększenie poślizgu chrząstki stawowej i zauważalna poprawa warunków biomechanicznych.

Przebieg zabiegu

Wykonanie zastrzyku nie wyklucza potencjalnego Pacjenta z wykonywania codziennych czynności. Ogromną zaletą leku jest to, że w żadnym stopniu nie zagraża alergikom i osobom cierpiącym na choroby serca czy układu oddechowego.

Bezpieczeństwo

Istotnym faktem jest to, że kwas hialuronowy nie powoduje efektów ubocznych i jest w pełni bezpieczny dla ludzkiego organizmu. Metoda jego podawania, jest idealną alternatywą w momencie, gdy oczekiwań nie spełnia inne leczenie – farmakologiczne i rehabilitacyjne.