CENTRUM MEDYCZNE 311
FIZJOTERAPIA
Fizjoterapia narządu ruchu
Centrum Medyczne 311 zajmuje się kompleksową rehabilitacją ortopedyczną ze szczególnym uwzględnieniem schorzeń i dysfunkcji kręgosłupa (dyskopatie, zespoły korzeniowe, niestabilność, kręgozmyk).
Specjalizujemy się również w rehabilitacji stawu kolanowego, w tym leczeniu zachowawczym i pooperacyjnym w uszkodzeniach więzadeł (ACL, PCL, MCL i innych), łąkotek, chrząstki czy patologii stawu udowo-rzepkowego (chondromalacja, niestabilność).
Oferujemy również leczenie rehabilitacyjne w zespołach bólowych stawu ramiennego (uszkodzenie stożka, ciasnota podbarkowa, niestabilność, bark zamrożony itp.) jak i innych dysfunkcjach całego narządu ruchu.
W naszej pracy korzystamy z uznanych i sprawdzonych metod fizjoterapeutycznych takich jak m.in.:
- MDT Mckenzie
- OM Cyriax
- PNF
- Terapia manualna
- Mulligan
- Kinesiotaping
- FDM – Fascial Distortion Model
Fizjoterapia stomatologiczna
Rehabilitacja stomatologiczna to działania podejmowane w obrębie szczęki, żuchwy, stawu skroniowo-żuchwowego, czasem całej głowy, szyi, a nawet barków, których celem jest zlikwidowanie lub całkowite usunięcie odczuwanych przez pacjentów nieprzyjemnych dolegliwości
Patologie w stawie skroniowo – żuchwowym (SSŻ) są bardzo powszechnym schorzeniem. Dotyka ona nawet 20-40% ogółu populacji.

Na narząd żucia w organizmie człowieka składa się m.in. szczęka, żuchwa oraz staw skroniowo-żuchwowy. Pod względem budowy jest to jeden z najbardziej skomplikowanych stawów w ludzkim organizmie – łączy żuchwę z kością skroniową, powiązanych z nim jest wiele więzadeł, mięśni oraz nerwów. Staw skroniowo-żuchwowy jest używany na co dzień podczas jedzenia, mówienia, a nawet ziewania. Nieprawidłowości w jego funkcjonowaniu, jego wady wrodzone i nabyte wymagają oczywiście odpowiedniego leczenia – jego kluczowym elementem jest rehabilitacja stomatologiczna.
Rehabilitacja stawu skroniowo-żuchwowego – kiedy należy zgłosić się do specjalisty?
Rehabilitacja stomatologiczna – w tym m.in. fizjoterapia stawu skroniowo-żuchwowego – są wskazane jeśli u pacjenta występują takie objawy, jak:
- ból szczęki i żuchwy,
- ból zębów nie będący efektem próchnicy i innych chorób zębów,
- odsłanianie szyjek zębowych,
- pękanie i kruszenie zębów,
- szumy uszne,
- ból podczas żucia, przełykania pokarmu czy ziewania,
- brak swobody w otwieraniu i zamykaniu ust,
- przeskakiwanie żuchwy
Jakie są przyczyny zaburzeń w stawie skroniowo-żuchwowym?
- Wady zgryzu ( żuchwa położona zbyt daleko do tyłu, zgryz głęboki )
- Nieprawidłowości zębowe ( górne zęby przechylone do tyłu )
- Braki zębowe – brak tylnych zębów
- Przeciążenia mięśniowe ( zgrzytanie lub zaciskanie zębów, zła postawa)
- Urazy głowy lub szczęki (wypadki samochodowe ,uderzenie z tyłu ,powikłania po inutbacji)