dr n.med. Ewa Koczy-Baron

DERMATOLOGIA I WENEROLOGIA

Specjalista dermatologii i wenerologii a także lekarz medycyny estetycznej. Na codzień pracująca na Oddziale Dermatologii i Wenerologii Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Bytomiu oraz jako konsultant w Szpitalu Wojewódzkim. Członek Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego. W roku 2010 na podstawie pracy doktorskiej, która została wyróżniona, uzyskała stopień doktora nauk medycznych. Jest również współautorką licznych publikacji z zakresu dermatologii i wenerologii.

W pracy kieruje się przeświadczeniem, że najważniejsza jest pomoc pacjentowi, indywidualne potraktowanie jego problemu oraz wybór najodpowiedniejszej metody leczenia ze szczególnym uwzględnieniem przyczyny choroby. Jak sama podkreśla: “Skóra jest często odzwierciedleniem stanu zdrowia człowieka, dlatego zarówno na etapie diagnostyki jak i leczenia traktuję pacjenta kompleksowo a jego problem jest analizowany przeze mnie holistycznie, z uwzględnieniem wielu dziedzin medycyny. Szerokie spojrzenie na problemy skóry jest istotnym aspektem w postawieniu trafnej diagnozy i kluczem do wyboru skutecznej terapii.”

Wiele czasu poświęca na wyjaśnianie istoty choroby oraz zaleceniach obejmujących odpowiednią dietę, suplementację a także pielęgnację skóry przy użyciu najodpowiedniejszych kosmetyków i zabiegów. Przekazywanie rzetelnej wiedzy na temat choroby oraz profilaktyki traktuje jako bardzo istotną część swojej pracy lekarskiej. Proponuje pacjentom, odpowiednie dla nich, leczenie poprawiające nie tylko kondycję skóry ale również jakość życia.

Lekarz kwalifikuje do zabiegów z zakresu dermatochirurgii a także wymraża zmiany skórne takie jak: brodawki, rogowacenie słoneczne, rogowacenie starcze, naczyniaki jamiste i włośniczkowe, mięczak zakaźny, kłykciny kończyste, bliznowce itp.

“Swojej pracy oddaję się z pasją i pełnym zaangażowaniem, również dzięki kolejnym, zadowolony z efektów leczenia pacjentom, którzy są niewątpliwie największą motywacją do dalszej pracy i pogłębiania wiedzy zgodnie z najnowszymi trendami i osiągnięciami w dziedzinie dermatologii i medycyny estetycznej.”

*Lekarz konsultuje pacjentów od 6 r.ż.