dr. n. med Marta Świder

ALERGOLOLGIA DZIECIĘCA, PEDIATRIA

Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Lekarz specjalista w dziedzinie pediatrii oraz alergologii dziecięcej. Na codzień związana zawodowo z Oddzialem Alergologii dla Dzieci w ZSM w Chorzowie gdzie zajmuje się leczeniem i diagnostyką chorób alergicznych u dzieci. W warunkach szpitalnych wykonuje  testy płatkowe pokarmowe, testy natywne prick (testy z ” prawdziwych ” pokarmów przyniesionych przez pacjentów, próby prowokacyjne pokarmami, panele IgE specyficzne z krwi, stężenia immunoglobulin, prowadzi odczulanie podskórne i doustne. 

 
Posiada doświadczenie zarówno w leczeniu chorób wieku dziecięcego jak również w leczeniu chorób alergicznych. Specjalizuje się w leczeniu alergicznego nieżytu nosa, astmy oskrzelowej u dzieci , atopowego zapalenia skóry, alergii pokarmowych, pokrzywki i obrzęków naczynioruchowych u dzieci. 
 
Prywatnie szczęśliwa mama 4 córek. Założycielka strony na Facebooku „ Porady pediatry i 1/2 alergologa dla PAH” gdzie udziela porad internetowych za opłatą na rzecz potrzebujących , szczególnie głodujących dzieci na całym świecie, dla Polskiej Akcji Humanitarnej.